Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

Vianočné zvyky a symboly

Vianočné zvyky a symboly

Vianočné obdobie na Slovensku sa podľa našich predkov začína už mesiac pred Štedrým dňom, keď sa postupne rozhoria štyri sviečky na adventnom venci. Viete aké sú ďalšie vianočné zvyky a čo znamenajú jednotlivé vianočné symboly? Tu Vám prinášame zaujímavosti o tradíciách na Slovensku, na ktoré sa každý rok v zime tešíme.

Tradície a zvyky na sv. Ondreja
29.11.2013 - Každoročne na Ondreja (30.novembra) sa už veľa rokov traduje mnoho zvykov. Pripomeňme si niektoré z nich a aj to, kto bol sv. Ondrej. čítať viac »
Sviatok svätej Lucie - zvyky a tradície
12.12.2012 - Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc. Stridží deň - aj takto sa volal 13. december, ktorý je sviatkom Lucie, vraj najväčšej bosorky. Bola Lucia naozaj bosorka? čítať viac »
Svätý Mikuláš
06.12.2012 - Svätý Mikuláš nie je vymyslenou postavou, ale skutočne existoval. Narodil sa okolo roku 270 na južnom pobreží Malej Ázie. Bol biskupom a jeho dobrota, spravodlivosť a obetavosť mu priniesli veľkú obľubu medzi ľuďmi. čítať viac »
Adventný veniec II. - návod ako na to
22.11.2011 - V obchodoch nájdete bohatý výber adventných vencov - rôznych tvarov, farieb i veľkostí. Zdá sa vám, že ani jeden z nich nespĺňa presne vaše predstavy? čítať viac »
Adventný veniec I.- história a symbolika
02.11.2011 - Adventný veniec je súčasťou našich katolíckych tradícií. Avšak, skutočný pôvod nie je presne známy.
čítať viac »
Vianočné sviatky
23.12.2010 - Narodenie Ježiša Krista – sviatky jeho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky - Vianoce 24. - 25. decembra oslávia na celom svete dve miliardy kresťanov.
čítať viac »

Sponzorované odkazy