Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

16.12. - Svedči o tom, kto ťa posiela

16.12. - Svedči o tom, kto ťa posiela
Evanjelium:
Jn 5, 33-36

Vy ste poslali k Jánovi a on vydal svedectvo pravde. Lenže ja neprijímam svedectvo od človeka, ale toto hovorím preto, aby ste vy boli spasení. On bol lampa, ktorá horí a svieti, a vy ste sa chceli chvíľu veseliť v jeho svetle. Ja mám väčšie svedectvo, ako je Jánovo: skutky, ktoré mi dal vykonať Otec. Tieto skutky, ktoré konám, svedčia o mne, že ma poslal Otec.

Zamyslenie:
V živote sa stáva, že k nám prichádzajú ľudia, ktorí dokážu hovoriť spôsobom, ktorý sa nám páči. Obzvlášť vtedy nás ich reč osloví, keď poskytujú útechu v oblasti, kde nás niečo bolí, niečo nám chýba. Počúvame ich radi, na chvíľu cítime úľavu a možno sa aj vžijeme do toho, že tie slová znamenajú skutočne to finálne riešenie našich problémov. Pokiaľ to však ostáva pri pasívnom počúvaní ušami, je to iba povrchné. Ak svoju pozornosť obrátime na Pána, získame skutočné riešenie a ozajstnú útechu. Keď si otvoríme srdce a dovolíme, aby sa jeho slová udomácnili v našej duši, pocítime úľavu. Možno nie hneď, lebo najprv začneme byť úprimní k sebe a to môže bolieť. No časom nás Jeho učenie cez skutky povedie k takým skutkom, ktoré budú svedčiť o tom, že v nás prebýva čistá láska.

Plug and Pray:
Pane, daj, aby sme svojimi skutkami svedčili o Tebe a dobro sveta sa budovalo aj našimi rukami, ktoré vedieš.

V akcii:
Vykonaj dnes niečo, čo bude presiaknuté láskou a poďakuj sa za to, že láska a dobro môžu prúdiť cez teba a môžeš tým vydávať svedectvo o Pánovi a Jeho moci.

Bonus:
www.tinyurl.com/adventpodlaKatky

Zdroj: Projekt Vianoce