Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

9.12. - Nemá láska

9.12. - Nemá láska
Evanjelium:
Mt 11, 16 – 19

Ježiš povedal zástupom: „Komuže prirovnám toto pokolenie? Podobá sa deťom, čo vysedávajú na námestí a pokrikujú na svojich druhov: ‚Pískali sme vám, a netancovali ste; nariekali sme, a neplakali ste.‘ Prišiel Ján, nejedol a nepil, a hovoria: ‚Je posadnutý zlým duchom.‘ Prišiel Syn človeka, je a pije, a hovoria: ‚Hľa, pažravec a pijan, priateľ mýtnikov a hriešnikov!‘ No múdrosť ospravedlňujú jej skutky.“

Zamyslenie:
Išiel skleslý a sklamaný. Kráčal mestami a nenachádzal vieru. Prirovnal nás k deťom a ich roztopašným rečiam. Odsudzuje ich odsudzovanie, no na druhej strane práve tieto deti detinských rečí sú tými, ktorým patrí Božie kráľovstvo. A potom hneď kúsok na to hovorí, že múdrosť ospravedlňujú jej skutky. Ako to vlastne je? Slová múdrych a skutky verných. Čo je viac? A čo koho ospravedlní? A môže nás vôbec spasiť viera bez skutkov (porov. Jak 2, 14)?
Nemá láska je odpoveďou. Viera skutkami bez slov je cestou. Slová vydláždia cestu, no aby sme prišli k cieľu, treba i kráčať – a to skutkami viery, lásky a nádeje. Žitím lásky, ktorá je nemá.

Plug and pray:
Milý môj Pane, ďakujem Ti, že pre teba sú stále viac naše skutky ako mudrlantské reči. Ďakujem, že viac pre teba znamená to, kým sme a čo robíme, ako to, na koho sa hráme a koho posudzujeme. Prosím, daj nám síl nehovoriť slová len tak do vetra a viac byť láskou skutkami, ako o nej len hovoriť.

V akcii:
Čo tak niekomu bez slov preukázať lásku?

Bonus:Zdroj: Projekt Vianoce