Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

7.12. - Ježiš ponúka odpočinok

7.12. - Ježiš ponúka odpočinok
Evanjelium:
Mt 11, 28-30

Ježiš povedal: „Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním. Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom; a nájdete odpočinok pre svoju dušu. Moje jarmo je príjemné a moje bremeno ľahké.“

Zamyslenie:
,,Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním.“ Je krásne, ako sa nám Ježiš ponúka. Aj napriek jeho nesmierne ťažkému krížu si u neho môžeme vždy nájsť odpočinok a povzbudenie na našej ceste kríža.
Všetci máme povinnosti, ktoré, aj keď sme hocijako unavení, jednoducho urobiť musíme. Rovnako máme všetci aj starosti a trápenia, ktorým sa nedá vyhnúť a musíme ich uniesť. V dnešnom svete sa nám nikto len tak neponúka, aby sme si išli oddýchnuť do jeho prítomnosti. Ježiš nás však tak veľmi miluje, že aj keď sám niesol svoj nepredstaviteľne ťažký kríž, stále zostáva tichý a pokorný srdcom, aby sme k nemu mohli kedykoľvek prísť a oddýchnuť si.
Myslím si, že je úžasné vedieť o tom, že vždy je pri nás Ježiš, ktorý nám prejavuje takúto službu. A aj v tomto čase, keď spoločne čakáme na jeho narodenie, skúsme si ešte viac uvedomovať a ďakovať za tento krásny a unikátny dar, ktorý nám dáva.

Plug and Pray:
Pane, ďakujeme Ti za tento jedinečný dar a pomáhaj nám viac si uvedomovať Tvoju vzácnu prítomnosť a dary, ktoré nám dennodenne ponúkaš. Prosíme, nech ich vieme prijímať s láskou a pokorou. Chválime Ťa, pokorný a milujúci Pane, za všetky tvoje dobrodenia a za to, že sa nám ponúkaš s láskou.

V akcii:
Poďakuj svojmu okoliu za čas, ktorý s tebou trávi a za všedné, každodenné dary, ktoré ti ľudia v tvojom okolí „dávajú“. Snaž sa aj Ty poskytovať druhým oporu a prejavovať im láskavosť aj vo všedné dni. A chváľ Pána.

Bonus:Zdroj: Projekt Vianoce