Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

2.12. - Viera nám pomáha v živote

2.12. - Viera nám pomáha v živote
Evanjelium:
Mt 9, 27-31

Keď Ježiš odchádzal, išli za ním dvaja slepci a kričali: „Syn Dávidov, zmiluj sa nad nami!“
Keď potom vošiel do domu, slepci prišli k nemu. Ježiš sa ich opýtal: „Veríte, že to môžem urobiť?“ Oni mu odpovedali: „Áno, Pane.“ Tu sa dotkol ich očí a povedal: „Nech sa vám stane, ako ste uverili.“ A oči sa im otvorili. Ježiš im pohrozil: „Ale nech sa to nik nedozvie!“ No oni šli a rozprávali o ňom po celom kraji.

Zamyslenie:
Silná viera môže pomôcť človeku prekonať v živote všetko. Je dôležite veriť v to, čo robíme a chceme dosiahnuť. Viera nás poháňa ďalej, je akýmsi motorom, ktorý nám dáva možnosť siahnuť až na vrchol. Ak dostatočne veríme v to, čo naozaj chceme, tak neexistuje žiadna prekážka, ktorú by sme nemohli prekonať. „Veriť” nie je len obyčajné slovo – ak je spojené so srdcom, s naším vnútrom – môže byť doslova „zázračné“.

Plug and Pray:
Pane, daj mi silu, aby moja viera bola dostatočná, pomohla mi prekonať všetky nástrahy života a dosiahnuť cieľ mojej cesty. Ďakujem ti Pane za to, že stojíš pri mne a pomáhaš mi vydržať. Ďakujem, že s Tvojou pomocou môžem kráčať ďalej a ďalej.

V akcii:
Keď chorý človek pevne verí v uzdravenie, má veľkú šancu byť uzdravený. Keď človek verí v správny cieľ, dokáže prekonať všetko.

Bonus:Zdroj: Projekt Vianoce