Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

21.12. - Matka môjho Pána prichádza...Aj ku mne?

21.12. - Matka môjho Pána prichádza...Aj ku mne?

Evanjelium:
Lk 1, 39-45

V tých dňoch sa Mária vydala na cestu a ponáhľala sa do istého judejského mesta v hornatom kraji. Vošla do Zachariášovho domu a pozdravila Alžbetu. Len čo Alžbeta začula Máriin pozdrav, dieťa v jej lone sa zachvelo a Alžbetu naplnil Duch Svätý.
Vtedy zvolala veľkým hlasom: "Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod tvojho života. Čím som si zaslúžila, že matka môjho Pána prichádza ku mne?
Lebo len čo zaznel tvoj pozdrav v mojich ušiach, radosťou sa zachvelo dieťa v mojom lone.
A blahoslavená je tá, ktorá uverila, že sa splní, čo jej povedal Pán."

Zamyslenie:
Vianoce (na ktoré sa adventom chystáme). Čas koláčov, darčekov, čas keď nám v obývačke svieti stromček a zúfalo zametáme ihličie, čas veľkého upratovania, čas... Dalo by sa pokračovať do nekonečna. Pre každého je tento čas časom niečoho iného. No verím, že pre každého z nás je to čas stretnutí. V dnešnom evanjeliu čítame o jednej, zdanlivo notoricky známej návšteve, ktorú si slovami „požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života tvojho Ježiš“ mnohí, často podvedome, pripomíname pri každodennej modlitbe Zdravasu. V tomto evanjeliu sa pozeráme na udalosť, kedy Mária prichádza navštíviť Alžbetu a len čo ju Alžbeta prijíma, počuje jej pozdrav, dieťa v jej lone sa pohne a napĺňa ju Duch Svätý. Aj my sme v Márii získali osobu, cez ktorú sa nášho života môže dotýkať Ježiš. Bola predsa Jeho domovom. Bola tá, ktorá od začiatku verila Bohu a cez ktorú Boh daroval Ježiša celému svetu. Prečo by sa Ježiš nemohol cez Máriu dotýkať aj nás a konať tak v našich životoch? Stačí ju prijať tak, ako to urobila Alžbeta.

Plug and pray:
Pane, túžim, aby si sa aj môjho života dotýkal cez Máriu. Nauč ma prosím milovať ju, aby si skrz ňu mohol konať aj v mojom živote. Amen.

V akcii:
Dnes sa skús pomodliť aspoň jeden desiatok ruženca za ľudí, s ktorými sa cez Vianoce stretnúť nebudeš môcť.

Bonus:
Zdroj: Projekt Vianoce