Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

13.12. - Milovať môžem iba toho, koho poznám

13.12. - Milovať môžem iba toho, koho poznám

Evanjelium:
Mt 21, 23-27

Keď prišiel do chrámu a učil, pristúpili k nemu veľkňazi a starší ľudu a pýtali sa: "Akou mocou toto robíš? A kto ti dal túto moc?"
Ježiš im povedal: "Aj ja sa vás na niečo spýtam. Ak mi odpoviete, i ja vám poviem, akou mocou toto robím. Odkiaľ bol Jánov krst? Z neba; či od ľudí?"
Oni rozmýšľali a hovorili si: "Ak povieme: "Z neba," povie nám: "Prečo ste mu teda neuverili?" Ale ak povieme: "Od ľudí," máme sa čo obávať zástupu, lebo Jána pokladajú všetci za proroka."
Odpovedali teda Ježišovi: "Nevieme." A on im odvetil: "Ani ja vám nepoviem, akou mocou toto robím."

Zamyslenie:

„Aj ja sa Vás niečo spýtam.“ Sme tu, keď sa Ježiš pýta? Sme tu, keď nás Boh volá po mene? Je naša odpoveď „viem“ alebo odpovedáme spolu s múdrymi židovského národa, že „neviem“? Boh nám dal slobodnú vôľu, takže máme slobodu Ho „neriešiť“ ale tiež slobodu Ho „spoznať“. A on sa nám dáva spoznávať, aby sme vedeli akou mocou robí zázraky v našich životoch. Včera mi možno nevydalo splniť si predsavzatie, ale On mi dáva nový deň, novú šancu to spraviť znova. Neláme nadomnou palicou. Vie, že som len dieťa, ktoré sa učí. A je jedno či mám 12 či 62 rokov, stále je sa čo učiť. Učiť sa, aby keď príde a spýta sa, sme nemuseli odpovedať „neviem“. Aby, keď sa narodí, vedel, že je medzi svojimi, ktorí ho milujú.

Plug and pray:
Pane, často tápam vo svojom živote, vo svojich predsavzatiach, vo svojich dňoch a nie je vždy ľahké nasledovať Ťa. Prosím, buď so mnou a daj sa mi spoznávať, aby som vždy vedel KTO si a nasledoval Ťa.

V akcii:
Venuj dnes chvíľku spoznávaniu Ježiša. Vezmi si katechizmus, prípadne životopis nejakého svätca (napr. dnešnej svätice Lucie, patrónky slepých) a zamysli sa nad tým, KTO je pre Teba Ježiš.

Bonus:
Zdroj: Projekt Vianoce