Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

9.12. - Buď, kde si

9.12. - Buď, kde si

Evanjelium:
Mt 11, 11-15

Veru, hovorím vám: Medzi tými, čo sa narodili zo ženy, nepovstal nik väčší ako Ján Krstiteľ. Ale ten, kto je v nebeskom kráľovstve menší, je väčší ako on.
Od dní Jána Krstiteľa podnes trpí nebeské kráľovstvo násilie a násilníci sa ho zmocňujú.
Lebo všetci Proroci i Zákon prorokovali až po Jána:
A on sám - ak to chcete prijať - je Eliáš, ktorý má prísť.
Kto má uši, nech počúva!

Zamyslenie:
Ján Krstiteľ je veľmi známa a úžasná osobnosť. Bol to Ježišov, Boží priateľ, a Boh bol jeho priateľom. Ako prorok musel mať s Bohom úžasný vzťah. V dnešnom evanjeliu nám Ježiš podáva zaujímavú myšlienku: ,,Ale ten, kto je v nebeskom kráľovstve menší, je väčší ako on (Ján Krstiteľ).“ (Mt 11, 11) Ako to Ježiš mohol myslieť, veď predsa Ján Krstiteľ je veľmi významný?! V Božích očiach je vzácny každý jeden z nás. Ako sa spieva v pesničke: Či si veľký a či malý, tučný a či chudý, Boh Ťa má rád. Bohu na Tebe záleží. Boh nemeria tvoju vzácnosť a dokonalosť na základe toho, či si zdravotník, upratovačka, žiak, študent, kňaz. On túži, aby si ho miloval taký, aký si, teraz a tam kde si. Buď, kde si a zjavuj druhým okolo, ako veľmi Bohu na nich záleží. No najskôr sa Božou láskou naplň aj ty sám.

Plug and Pray:
Otec, ďakujem Ti za Tvoju lásku, za to, ako ma vidíš. Som vzácny, milovaný a dostatočný. Nepotrebujem sa pretvarovať. Daj nech som čoraz viac autentický, sám sebou, aby aj druhí okolo mňa mohli byť čoraz viac sami sebou.

V akcii:
Zjav konkrétnym skutkom Božiu lásku svojmu blížnemu (list, milá sms či pozornosť). Kreativite sa medze nekladú.

Bonus:
Zdroj: Projekt Vianoce