Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

8.12. - Boh má dobrý plán pre tvoj život

8.12. - Boh má dobrý plán pre tvoj život
 
Evanjelium:
Lk 1, 26-38

Zamyslenie:
Evanjelium mnohým známe – zvestovanie. Boh Otec pozval Máriu do veľkého plánu, o ktorom jej dal v správnom čase vedieť (od anjela). Mária si tento veľký plán v tichosti srdca vypočula a pýtala sa anjela na ďalšie detaily. Nepovedala hneď: „Amen.“ alebo „Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova...“ Ona sa pýtala: „Ako sa to stane, veď ja muža nepoznám?“ Plán nebeského Ocka presahoval jej ľudský rozum. Tento plán bol však nadmieru dokonalý a Boh nič zaň nechcel. Chcel len jedno - dôveru. Dôveru v jeho, Božiu starostlivosť. Túžil, aby sa nechala viesť Duchom Svätým a dovolila mu prehovárať k jej srdcu. Mária odpovedala fiat a rozhodla sa žiť tento plán, ktorý pre ňu Boh pripravil.

Pre teba má nebeský Ocko tiež veľký plán. Nie však menší ako bol pre Máriu. Tento plán je tebe šitý na mieru, plný radosti, slobody a života. Rozhodneš sa objavovať a žiť ho? Rozhodneš sa spoznávať nebeského Ocka bližšie? Nezabudni, že je ti stále na blízku.

Plug and Pray:
Nebeský Ocko, ďakujem ti za tvoj plán s mojím životom. Hoci neviem, čo je všetko v ňom ukryté, verím, že je plný lásky, lebo ty si láska. Spolu s Máriou ti dnes hovorím dnes: „Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova...“. Postaraj sa o všetko v mojom živote.

V akcii:
Ježišu, celkom sa ti odovzdávam, vezmi všetko do svojich rúk! Postaraj sa o všetko! – Pomodli sa dnes túto modlitbu (hlavne ak bude pred tebou stáť niečo ťažšie).

Bonus:Zdroj: Projekt Vianoce