Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

Vianočné darčekyAutor: redakcia Vianoce.sk
(11:00)

S blížiacimi sa Vianocami sme pre vás pripravili veľa originálnych tipov na vianočné darčeky. A návod ako kupovať vianočné darčeky.

Vianočné darčeky sú nočnou morou mnohých z nás. Regály v obchodoch praskajú vo švíkoch. Kde začať? Ponúkame vám zopár tipov:

1. Určite si sumu, ktorú chcete na darčeky minúť. Nezabudnite, že okrem vianočných darčekov vašu domácnosť v decembri zaťažia aj ďalšie vianočné výdavky: mikuláš, vianočný stromček, vianočné dekorácie (ak nechcete použiť tie z minulého roku), vianočné pozdravy, baliaci papier, sviatočné jedlo, prípadne ešte príspevok na charitu či krátka vianočná lyžovačka.

2. Pripravte si zoznam ľudí, ktorých chcete obdarovať. Bude to len blízka rodina? Alebo aj priatelia a susedia?

3. Do zoznamu si napíšte tipy na darčeky. Ak pri niektorom mene vám nenapadne žiaden vianočný darček, nechajte si medzeru. Neskôr sa k tomu vrátite. Porozmýšľajte nad všetkými možnosťami: elektronika, knihy, oblečenie, doplnky, kozmetika, delikatesy, zážitky, ručne robené darčeky....


4. Zistite si ceny. Ak zatiaľ nemáte predstavu o cenách, zapnite si internet a skúste nájsť požadovaný vianočný darček. Nekupujte hneď v prvom eshope, využijte porovnávače, prípadne zľavové portály. Môžete tak ušetriť desiatky EUR. Ak budete nakupovať v kamennom obchode, odporúčame tiež porovnať si ceny vo viacerých z nich. Isto sa budú líšiť.

5. Určite ste našli veľa zaujímavých vianočných darčekov, prehodnoťte a doplňte svoj vianočný zoznam. Deťom vytlačte kalendár dobrých skutkov, nech majú pocit, že si darčeky zaslúžili dobrým správaním.

6. Spočítajte si, či ste "neprešvihli" váš rozpočet na vianočné darčeky. Teraz  sa musíte rozhodnúť. Kúpite menej darčekov, alebo vyberiete lacnejšie, alebo nebudete robiť žiadne kompromisy a váš rodinný rozpočet tento výdavok zvládne. POZOR, veľa obchodov ponúka vianočný predaj na splátky a banky ponúkajú vianočné úvery. Splátka je síce nízka, ale budete ju platiť ešte veľa mesiacov po Vianociach.

7. Kupujte, kupujte, kupujte... Nezabudnite, že dodacie lehoty niektorých eshopov možu byť niekoľko týždňov a preto si to nenechávajte na poslednú chvíľu. Pri nákupe si overte v obchode, či je možné po Vianociach tovar vymeniť za iný. Vyhnete sa tak nepriemnosťam po Vianociach.

7. Posledná dôležitá vec: vianočné darčeky nezabudnite dobre skryť :)
lišta
Foto: Ivan Sedl


Sponzorované odkazy