Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

14.12. - Idem, Pane!

14.12. - Idem, Pane!

Evanjelium:
Mt 21, 28-32

Ježiš povedal veľkňazom a starším ľudu: „Čo poviete na toto? Istý človek mal dvoch synov. Prišiel k prvému a povedal mu: ‚Syn môj, choď dnes pracovať do vinice!‘ Ale on odpovedal: ‚Nechce sa mi.‘ No potom to oľutoval a šiel.
Išiel k druhému a povedal mu to isté. Ten odpovedal: ‚Idem, pane!‘ Ale nešiel. Kto z týchto dvoch splnil otcovu vôľu?“
Odpovedali: „Ten prvý.“
Ježiš im povedal: „Veru, hovorím vám: Mýtnici a neviestky vás predchádzajú do Božieho kráľovstva. Lebo k vám prišiel Ján cestou spravodlivosti, a neuverili ste mu. Ale mýtnici a neviestky mu uverili. A vy, hoci ste to videli, ani potom ste sa nekajali a neuverili ste mu.“

Zamyslenie:
Rozhodla som sa otužovať. Áno, pekne krásne studená sprcha každé ráno, a po nejakom čase šup do trojstupňového jazera. “Ach, aký ideál! Wau! Keď zvládnem toto, tak potom už naozaj čokoľvek!” No, pravdupovediac, prvé dni ozajstný masaker. Ani som nemala pocit, že som sa poriadne umyla, taká ľadová mi voda prišla. A tak teda, čo myslíš? Ako dlho mi to moje otužovanie vydržalo?
Slabosť je krásna vec. V nej si uvedomujeme svoju maličkosť, čo nás donúti stiahnuť široké plecia a prestať sa hrať na hrdinu. To si nechajme na chvíle, kedy nám to bude darované ako služba lásky voči blížnemu. To je Božia vôľa. Aby sme si navzájom slúžili v láske (Gal 5,13). Som tu, lebo jedného dňa niekomu podám pomocnú ruku. Som tu, aby som sa z druhého tešila, že je Pánom tak nádherne a zázračne stvorený. Som tu, aby sme účasť na Radosti mali Ty aj ja a spoločne Ťa, Pane, chválili za Tvoju dobrotu.
“Idem, Pane!”
A ozaj idem.

Plug and pray:
Pane, moja Pevnosť. Vďaka za moje slabosti. Ďakujem, že nevládzem všetko len svojimi silami. Ďakujem, že Ťa potrebujem. Ďakujem, že za mnou prichádzaš na dno mojich síl a hriechov s vystretou rukou. Prosím daj, aby som s odvahou a dôverou v Teba slúžila mojim blížnym s láskou. Daj im, prosím, srdce ochotné prijať Tvoju lásku. Amen.

V akcii:
Radostne povedz svoje áno úplne obyčajnej každodennej činnosti, do ktorej sa Ti zvyčajne nechce.

Bonus:

Zdroj: Projekt Vianoce