Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

16.12 - Prečo ste mu neverili? - Mt 21, 23 - 27

16.12 - Prečo ste mu neverili? - Mt 21, 23 - 27
V dnešnom evanjeliu bola zaujímavá Ježišova protiotázka: „Aj ja sa vás na niečo spýtam. Ak mi odpoviete, i ja vám poviem, akou mocou toto robím. Odkiaľ bol Jánov krst? Z neba, či od ľudí?“ A tým ich dostal. “Nevieme”. A teda odpoveď na svoju otázku nedostali.

Toto však nebol rečnícky trik, ktorým by sa chcel Ježiš blysnúť a zahanbiť ich. Bola to veľmi vážna otázka. Otázka ich viery. Keďže mu neverili, nemohli prijať pravdu. Pravdu o Jeho moci a jej pôvode.

Myslím, že aj ty vo svojich prosbách a modlitbách často prosíš. Prosíš, ale veríš? Veríš, že sa nerozprávaš len sám so sebou, že snáď sa to stane, keď na to toľko myslím? Veríš, že ťa niekto počúva?
Predstav si, že za každou prosbou, ktorú Bohu adresuješ, sa ťa On pýta: Veríš mne, alebo sebe? Chceš to pre druhých, alebo pre seba? Je pre teba dôležitejšie, či to chcem ja, alebo ty?

Buď si istý, že Boh tvoju prosbu vypočuje. Možno nie presne tak, ako si to predstavuješ, a možno nie hneď, ale On fakt NAJLEPŠIE vie čo, kedy a ako ;)

Plug & Pray
Bože, prosím Ťa, aby som mal stále hlbšiu vieru s vedomím, že Ty naozaj vždy vidíš veci úplné a teda vieš najlepšie, čo potrebujem a chcem. Vieru, že ty chceš, aby som bol naozaj šťastný - nie iba chvíľkovo, ale hlavne večne. Vieru, že nad najväčším problémom si Ty.

V akcii
Skús dnes všetky rozhodnutia, každé osobitne, urobiť s úplnou dôverou Bohu. Rozhodnutie -> dôverujem -> rozhodnem sa -> nestarám sa (On sa stará). Uvidíš, akú radosť pocítiš.

Bonus
A aby si vedel/a, komu veríš:
Zdroj: Projekt Vianoce