Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

4.12. - List Ježiškovi - Lk 10, 21-24

4.12. - List Ježiškovi - Lk 10, 21-24
Mám spolužiačku, ktorá síce neverí v Boha, ale ešte stále píše na začiatku decembra list Ježiškovi. "Milý Ježiško, aj tohto roku som bola veľmi dobrá. Rodičov som poslúchala, sestre som požičiavala aj svoje najlepšie tričká a s autom som jazdila opatrne. Preto by ma pod stromčekom potešilo ..."
A mne sa veľmi páči táto jednoduchosť. Niekedy si komplikujeme život adventnými predsavzatiami, ktoré nesplníme, niekedy premýšľame, ako čo najlepšie vyjadriť svoje zložité vzorce viery. Možno v advente stačí byť trošku maličkým a len prijímať darčeky, ktoré nám prináša Boh a jeho Syn Ježiš.

Plug a pray:

Milý Ježiško, tento advent chcem prežiť viac jednoducho a viac otvoriť svoje srdce Tebe a nášmu Otcovi. Prosím Ťa, nech sa moje poznanie Teba prenáša do každej oblasti môjho života a nech Ťa môžu ľudia spoznávať aj cezo mňa.

V akcii:
"Môj Otec mi odovzdal všetko." To však nemá byť len Ježišovou skúsenosťou, ale aj mojou. Vnímaj tak dnešný deň a so všetkým, čo prinesie, sa snaž naložiť ako s Božím darom.

Bonus:
Možno nám chýba k nebu na zemi niečo skutočne maličké. Ako sa s tým popasoval režisér Jason Reitman, si môžete pozrieť vo videjku In God We Trust.


Evanjelium na dnešný deň:
Lk 10, 21-24

Zdroj: Laura, združenie mladých a Domka, združenie saleziánskej mládeže