Čo by si chcel od Ježiška?

Tipy na darčeky

Inšpirujte sa !

Vianočná charita

Sponzorované odkazy

Bdejte!29.12.2020 (18:00)

Každý z nás má nejaké svoje poslanie/misiu, „prácu“, ktorú nám Ježiš určil. Ježiš nám dal všetko, aby sme to zvládli. Plníme ale toto poslanie (jeho vôľu) každý deň?

Evanjelium:
Mk 13, 33-37

Zamyslenie:
Fráza ,,Maj sa na pozore“ sa veľmi často nepoužíva, ale nie raz si ju pamätám od starších – Buď opatrný/á, dávaj si (na seba) pozor. Občas tieto priania zneli z ich strany trochu otravne alebo nedôverčivo (akoby som niečo nedokázala zvládnuť), ale neskôr som ich začala používať aj ja. Používam ich doteraz - niekedy zo strachu a niekedy pre pochybnosti či ten druhý danú situáciu zvládne. Všimla som si však, že je to vždy aj z lásky (myslím, že tak to myslia väčšinou všetci). Ja si myslím dokonca, že presne s rovnakým zámerom hovoril slová z dnešného evanjelia aj Ježiš. Hoci na prvé počutie znejú troška výchovne, poučne, sú z lásky.

Každý z nás má nejaké svoje poslanie/misiu, „prácu“, ktorú nám Ježiš určil. Ježiš nám dal všetko, aby sme to zvládli. Plníme ale toto poslanie (jeho vôľu) každý deň? Úprimne - nie. Sme slabí a Boh to vie. Preto nám to nevyčíta, ale v láske hovorí: „Buď opatrný/á! (Maj sa na pozore!) Bdej! Plň si svoje povinnosti, ži so mnou tam, kde si, naplno! Ži pre to, prečo som ťa povolal! Z lásky som ti dal toľko darov, využi ich pre druhých! Usmej sa! Vypočuj druhého! Prinášaj nádej! Miluj!“ Posledná veta: „Bdejte!“ je občas záhadná, no pre mňa znamená jedno – buď pozorná voči druhým, sebe a k môjmu hlasu (a ten môžeš počuť každý deň).

Plug and Pray:
Duch Svätý, si vo mne. Potrebujem ťa! Si môj Tešiteľ, Radca, Pomocník. Potrebujem ťa a túžim po tebe. Príď, pomôž mi plniť Ockovu vôľu. Jeho vôľa je jeho láska. Túžim byť opatrná, pozorná na tvoj hlas – daj sa mi poznať viac, prosím. Amen.

V akcii:
Budem dnes viac pozorný na Boží hlas – zrekapituluj si večer dnešný deň a skús vymenovať 10 vecí, cez ktoré Boh ku Tebe prehovoril. Často sú to veci, za ktoré sme vďační + vypočuj si, čo hovorí boh o tebe v bonuse 😊

Bonus: Zdroj: Projekt Vianoce


Zdroj: Projekt Vianoce, Foto: Projekt Vianoce

1. TIP na darček
La Vie est Belle (Život je krásny) Eau De Parfum
2. TIP na darček
Magnetický náramok pre domácich kutilov
3. TIP na darček
Kávovar
4. TIP na darček
Adrenalínový zážitok

Sponzorované odkazy